کتاب رازهای بارداری و زایمان

50,000 تومان

موجود

  • نویسنده: یاسین قاسمی بجد
  • صفحات: 424
  • ناشر: البرز
  • ویرایش: اول

کتاب رازهای بارداری و زایمان سومین اثر یاسین قاسمی بعد از کتاب رازهای جنسی و زناشویی و زندگینامه و خاطرات آلکس فرگوسن می‌باشد. این کتاب در دسته کتاب‌های بارداری، زناشویی و مسائل جنسی به زبان ساده است. این کتاب در سال 1392 از سوی انتشارات البرز منتشر شد.

یاسین قاسمی در نگارش کتاب حاضر تمام مواردی که ممکن است زن و مرد در زندگی خود با آن مواجه باشند را در نظر گرفته است. او به زبان ساده و روان مسائلی را که تقریبا همه زوج‌ها در دوره بارداری نسبت به آن‌ها نیاز به اطلاعات و آگاهی دارند را در این کتاب توضیح داده است. مسائلی همچون حفظ تناسب‌اندام، آشنایی با تغذیه مناسب، توصیه‌های لازم و ضروری، مثبت اندیشی در دوران بارداری، آسان کردن زایمان و از بین بردن استرس و ترس و … همه جزو مفاهیم کاربردی و مورد بحث این کتاب هستند. همچنین این کتاب آموزه‌های اسلامی در هر بخش را هم بیان کرده است. یکی از نکات جالب درباره کتاب رازهای بارداری و زایمان توجه به سوالاتی است که برای بسیاری قبل از بچه‌دار شدن پیش می‌آید سوالاتی مثل تعیین جنسیت فرزند قبل از بارداری. توجه به این نکات و این مسائل برای مادران خانه‌دار و شاغل مفید و کاربردی است. کتاب رازهای بارداری و زایمان جزو کتاب‌های حجیم و بلند با موضوع بارداری، زناشویی است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی بارداری، زناشویی زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است چرا که بسیاری از زنان در این دوره با هجوم بی‌وقفه چه کنیم چه نکنیم ها مواجه هستند؛ اما وجود یک منبع که بتوانند با استناد از آن سلامت جنین و مادر را تضمین کنند نکته مهمی است.

کتاب رازهای بارداری و زایمان مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است و تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 424 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توان آن را در کمتر از 20 روز خواند.

نگاهی بر فصل‌های کتاب رازهای بارداری و زایمان

کتاب رازهای بارداری و زایمان از هفت فصل تشکیل شده است که راهنمای خوبی از انتخاب همسر تا بعد از تولد نوزاد را در بر می‌گیرد.

فصل اول. انتخاب همسر

فصل دوم. قبل از بارداری

فصل سوم. دوران بارداری

فصل چهارم. وضع حمل

فصل پنجم. نوزاد

فصل ششم. شیردهی به نوزاد

فصل هفتم. تربیت فرزند صالح

در بخشی از کتاب رازهای بارداری و زایمان می‌خوانیم

اگر بر مبنای دلایل غلط و غیرمنطقی صاحب فرزند شوید، لذت شیرین پدر و مادر شدن را از دست داده خود و

فرزندانتان دچار پشیمانی و عذاب ابدی می‌شوید.

البته فرزند با خود شادی‌های بسیاری به همراه می‌آورد، اما در عین حال مشکلات فراوانی نیز پیش روی شما قرار می‌دهد. داشتن فرزند، روابط، فعالیت‌های روزمره، شغل، اوضاع مالی و به طور کلی سبک زندگی شما را تغییر خواهد داد.

به همین دلیل قبل از بچه‌دار شدن باید برای آینده خود برنامه‌ریزی کنید و ببینید حضور فرزند چه تغییراتی ایجاد می‌کند. یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از بچه‌دار شدن این است که حتما درباره نحوه پرورش کودک با همسرتان گفتگو کنید و به توافق‌های اصولی برسید. از افرادی که به‌تازگی صاحب فرزند شده‌اند، در مورد مشکلات فرزند دار شدن و نگهداری کودک سؤال کنید و صادقانه ببینید می‌توانید از عهده آن‌ها بربیایید یا خیر.

بسیاری از مادران پس از تولد فرزندشان دچار افسردگی پس از زایمان می‌شوند که از دلایل عمده آن عدم آمادگی برای مادر شدن، ناتوانی در درک حقایق زندگی، توقعات نامعقول و عدم برنامه‌ریزی قبلی است. تصمیم برای بچه‌دار شدن، تصمیم مهمی است که نباید آن را دست کم بگیرید. داشتن یک نوزاد کوچک می‌تواند جالب و مفرح باشد؛ حتی می‌تواند برخی نیازهای درونی شما را ارضا کند، به نحوی که قبل از بچه‌دار شدن شاید تصور آن را هم نمی‌کردید، اما پذیرش مسئولیت یک نوزاد قدری دشوار است.

وقت و انرژی زیادی از شما گرفته و زمان کمی برای استراحت و تجدید قوا باقی می‌ماند و معمولا زمان، پول، حمایت عاطفی، آموزش یا آمادگی لازم برای کارهایی که باید انجام دهید، نخواهید داشت، بنابراین، قبل از بچه‌دار شدن به همه جوانب آن خوب فکر کنید و منطقی تصمیم بگیرید، زیرا توافق پدر و مادر برای بچه‌دار شدن در سلامت روح و روان کودک بسیار مؤثر است و باعث می‌شود فرزند مورد توجه و محبت قرار بگیرد.

اطلاعات بیشتر

نویسنده

یاسین قاسمی بجد

صفحات

424

ناشر

البرز

ویرایش

اول

بررسی خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی

هنوز نقد و بررسی ثبت نشده است.

دسته‌بندی کتاب‌ها

کتاب رازهای بارداری و زایمان