کتاب رازهای جنسی و زناشویی

35,000 تومان

موجود

  • نویسنده: یاسین قاسمی بجد
  • صفحات: 216
  • ناشر: رازنهان
  • ویرایش: اول

کتاب رازهای جنسی و زناشویی اثر یاسین قاسمی بجد به آموزش مسائل جنسی و ناگفته‌های روابط زناشویی که دانستن آن‌ها برای هر مرد و زنی لازم است می‌پردازد.

کتاب رازهای جنسی و زناشویی به هر دو مبحث عمومی و تخصصی می‌پردازد. مباحث عمومی این کتاب شامل مواردی مثل: اهمیت سلامت جنسی از دیدگاه دین مبین اسلام، آموزش جنسی به کودکان و نوجوانان، مسائل جنسی دوران بلوغ، سلامت جنسی، سلامت جنسی معلولان و… و مباحث تخصصی شامل مواردی مثل: آموزش سلامت جنسی، ایدز و بیماری‌های مقاربتی، دیدگاه روانپزشکی نسبت به مشکلات جنسی، مشکلات میل جنسی، روانشناسی روابط زناشویی و… است.

آموزش‌های جنسی برای جوانان، روندی از فراگیری و تحصیل مجموعه‌ای از اطلاعات و دانش لازم و ضروری است. این آموزه‌ها برای شکل دادن به طرز برخورد و روش رفتاری آنان و باورهایشان درباره موضوعات جنسی است. همچنین آنان را از هویت جنسیتی شان آگاه خواهد کرد و به آن‌ها آموزش خواهد داد که روابط زناشویی صحیح چیست و چه روابطی برای جنسیت آنان نادرست است. این آموزش‌ها همچنین توانایی و تجربه جوانان را پرورش خواهد داد که آن‌ها با آگاهی درباره انتخاب نوع رفتارشان فکر کنند و احساس مطمئن و شایسته‌ای درباره کنش‌های رفتاریشان داشته باشند. این آموزه‌ها سلاحی خواهد بود تا آن‌ها خود را در برابر سواستفاده‌های جنسی، بردگی جنسی، بارداری ناخواسته و آلودگی به ویروس HIV حفاظت کنند.

مسائل جنسی برخلاف دید عامه مردم مسائلی کاملا پزشکی هستند. یعنی اصلا حرف‌های عجیب و غریبی زده نمی‌شود. همانطور که سایر پزشکان به راحتی برای مردم از مسائل سلامت ریه صحبت می‌کنند ما هم باید در مورد مسائل سلامت جنسی به راحتی صحبت کنیم. هدفی که آموزش‌های جنسی دنبال می‌کند، کاهش دادن دو مشکل و نتیجه منفی است که فعالیت‌های جنسی افراد ممکن است به بار آورد. اولی بارداری ناخواسته و خارج از برنامه که زندگی افراد را دچار تنش می‌کند و دیگری آلودگی‌هایی است که در نتیجه تماس جنسی ممکن است بوجود آمده و به بیماری‌های مقاربتی منجر می‌شود.

رسیدن به این هدف به بالا بردن کیفیت زندگی زناشویی و روابط بین انسان‌ها کمک می‌کند و در نتیجه جامعه را سالم تر و شاداب تر می‌سازد. این آموزه‌ها همچنین در جوانان این شایستگی را پرورش خواهد داد تا آن‌ها در زندگی پس از مواجه با مسایل گوناگون و ناخواسته، انتخابی درست و تصمیمی شایسته بگیرند.

در بخشی از کتاب رازهای جنسی و زناشویی می‌خوانیم:

تغییر از کودکی به بزرگسالی، زمان بسیار خطرناکی برای نوجوانان در جامعه ماست. بچه‌ها از سال‌های اول برنامه‌های تلویزیون و ماهواره و فیلم‌هایی را نگاه می‌کنند که تاکید بر این دارد که “جذبه جنسی” یک ویژگی شخصی است که افراد باید تا می‌توانند در ارتقاء آن بکوشند. نوجوانان در خطر هستند چه از ایدز و چه از بیماری‌های دیگری که با رابطه زناشویی منتقل می‌شود.

مضامین جنسی به طور مداوم درمعرض کودکان و نوجوانان قرار می‌گیرد و این بر فعالیت و باورهای جنسی آن‌ها تاثیر می‌گذارد. واقعیت این است که کودکان و نوجوانان در معرض بمبارانی از مضامین و پیام‌های جنسی قرار دارند.

ماهواره، فیلم و موزیک تنها عاملان اثرگذار نیستند. اینترنت هم کودکان و نوجوانان را در معرض اطلاعات پهناور و گسترده جنسی و همچنین آدم‌های بیشماری که دوست دارند در مورد رابطه زناشویی صحبت کنند، قرار می‌دهد. نوجوانان در اینترنت احساس امنیت می‌کنند چون هویتشان مخفی باقی می‌ماند و می‌توانند به هر اندازه که می‌خواهند درمورد رابطه زناشویی اطلاعات بگیرند. سایت‌های دوستیابی هم فرصت حرف زدن و ملاقات کردن با افرادی مثل خودشان را برایشان فراهم می‌کند.

همانطور که اولویت‌های جنسی رفتارهایی اکتسابی هستند، اکثر انحرافات جنسی نیز رفتارهایی اکتسابی هستند…

اطلاعات بیشتر

صفحات

216

ناشر

رازنهان

ویرایش

اول

نویسنده

یاسین قاسمی بجد

بررسی خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی

هنوز نقد و بررسی ثبت نشده است.

دسته‌بندی کتاب‌ها

کتاب رازهای جنسی و زناشویی