کتاب عایشه، عایشه است!

7,000 تومان

موجود

  • نویسنده: یاسین قاسمی بجد
  • صفحات: 50
  • ناشر: پل
  • ویرایش: اول
دسته بندی: برچسب : , ,

کتاب عایشه، عایشه است!‮‬‏‮‬‏‫ به قلم یاسین قاسمی بجد، با استناد بر قرآن و احادیث اهل بیت دلایل طهارت و عفت عایشه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

عایشه متولد سال 9 پیش از هجرت، دختر ابوبکر و سومین همسر پیامبر اسلام است. موقعیت پدر عایشه در آن روزگاران تاثیر زیادی در انتخاب شدن او به عنوان زن اصلی محمد (ص) بود. نام کامل وی عایشه بنت ابی بکر بن ابی قُحافه بن عامر بن عَمرو بن کعب بن سعد بن تیم بن مرۀ بن کعب بن لؤی است.

این کتاب نشان می دهد آیاتی از سوره‌ی نور نازل شدند تا بی‌گناهی و برائت عایشه (رضی الله عنها) را برای همه‌ی مسلمانان ثابت کنند. این آیات از بزرگترین دلایل برای طهارت و عفت ایشان است.

در بخشی از کتاب ‏‫عایشه، عایشه است!‮‬‏‫ می‌خوانیم:

1. قبل از حادثه افک، ایشان به عفت و طهارت و دوری از کوچک‌ترین کارها یا مقدمات چنین اعمالی معروف بودند و بر هر مسلمانی واجب است که نسبت به مسلمان دیگر حُسن ظن داشته باشد و به طریق اولی نسبت به همسر رسول الله (ص) نیز اطمینان داشته باشیم که ایشان پاک و مطهر بوده و حتی تصور چنین اعمالی به ذهنش نمی‌رسیده است؛ و منافقینی که به ایشان تهمت زدند حتی یک دلیل برای حرف خود نداشتند و بلکه برعکس همه ادله و آیات در تبرئه و طهارت ایشان بود.

2. عایشه (رضی الله عنها) درباره خود می‌گوید! پس گوش بسپار و تعجب کن که می‌گوید:
«کنت أدخل البیت الذی ذفت فیه رسول الله (ص) – لما مات دفن فی غرفتها فی بیتها و أبی (رضی الله عنها) – أبو بکر لما مات دفن فی غرفتها فی بیتها – أدخل البیت واضعۀ ثوبی و أقول: إنما هو زوجی و أبی، فلما دفن عمر (رضی الله عنها)، و الله ما دخلته إلا مشدودۀ علیَّ ثیابی حیاءً من عمر (رضی الله عنها)، و هو میتٌ مدفونٌ تحت التراب».

«وقتی به اتاقی که رسول الله (ص) و پدرم در آن دفن شده بودند وارد می‌شدم، لباسم را در می‌آوردم و می‌گفتم: این‌ها پدرم و همسرم هستند، اما زمانی که عمر (رضی الله عنها) (در آنجا) دفن شد، قسم به الله به خاطر حیا از عمر به جز با حجاب کامل وارد نمی‌شدم در حالی که وفات کرده بود و زیر خاک دفن شده بود».

این حیا جز از افرادی مانند عایشه سر نمی‌زند، پس (بی‌شک) او پاک بوده و آنچه که منافقان به او نسبت داده بودند از وی بسیار بعید بوده، او نماد حیا و عفت بوده است.

اطلاعات بیشتر

نویسنده

یاسین قاسمی بجد

ناشر

پل

صفحات

50

ویرایش

اول

بررسی خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی

هنوز نقد و بررسی ثبت نشده است.

دسته‌بندی کتاب‌ها

کتاب عایشه، عایشه است!